تبلیغات
آخرین منجی - شباهت به حزقیل
آقای من! مهدی(عج) جان، همچنان منتظر ظهوریم

شباهت به حزقیل

دوشنبه 2 آذر 1388 10:27 ب.ظ

نویسنده : M.R.B
ارسال شده در: حكومت آخرین منجی ،
حزقیل(ع)؛ خداوند متعال مردگانی را برایش زنده کرد. مهدی(ع) نیز خداوند متعال برای او مردگانی را از مؤمنین و منافقین و کافرین زنده خواهد کردو اخباری که بر این معنی دلالت دارد بسیار بلکه متواتر است، از جمله در روضه ی کافی از ابوبصیر روایت شده که به امام صادق(ع) عرض کردم: این که خداوند تبارک و تعالی می فرماید:«و أقسموا با... جهد ایمانهم لا یبعث... من یموت بلی وعدا علیه حقا و لکن أکثر الناس لا یعلمون؛ آنان به شدت به خداوند سوگندها یاد کردند که خداوند هرگز کسی را که بمیرد برنمی انگیزد، آری این وعده ی حتمی خداوند است ولی بیشتر مردم نمی دانند»(1) منظور چیست؟ فرمود: ای ابوبصیر در این باره چه می گویند؟ عرض کردم: مشرکین می پندارند و قسم می خورند برای رسول اکرم(ص) که خداوند مردگان را زنده نمی کند. حضرت فرمود: مرگ بر کسی که چنین سخنی می گوید. از انها بپرس که آیا مشرکین به... قسم می خورند و یا به لات و عزی؟ ابوبصیر می گوید: گفتم: فدایت شوم پس برایم بیان فرمای. فرمود: ای ابوبصیر! هنگامی که قائم ما بپاخیزد خداوند گروهی از شیعیان ما را برای او برمی انگیزد و زنده کند که گیره های شمشیرهایشان بر روی شانه هایشان است. چون این خبر به قومی از شیعیان ما که نمرده باشند برسد به یکدیگر گویند: فلان و فلان و فلان از قبرهایشان برانگیخته شدند و آنها با قائم(ع) هستند، این سخن به گوش گروهی از دشمنان ما برسد. می گویند: ای گروه شیعیان چقدر دروغگو هستید1 این دولت و حکومت شما است و شما دروغ می گویید، نه و...! اینها که شما می گویید زنده نشده و زنده نخواهند شد تا روز قیامت، پس خداوند گفتار آنها را حکایت کرده و می فرماید:«و أقسموا با... جهد أیمانهم لا یبعث... من یموت»(2)
همچنین از حسن بن شاذان واسطی مروی است که گفت: به امام رضا(ع) نامه ای نوشتم که در آن از جفای اهالی واسط گلایه کردم. چون در این شهر گروهی از عثمانی ها بودند که مرا اذیت می کردند. جواب به خط ان حضرت چنین آمد: خداوند تبارک و تعالی از دوستان ما پیمان گرفته بر صبر کردن در دولت باطل. پس به حکم پروردگارت صبر کن، که هر گاه آقای خلق بپاخیزد، خواهند گفت: ای وای بر ما چه کسی ما را از آرامگاهمان برانگیخت. این است آنچه خداوند رحمان وعده داده. و فرستادگان راست گفتند.(3)
و در بحار از عبدالکریم خثعمی روایت است که گفت: به امام صادق(ع) عرض کردم: چند وقت قائم(عج) حکومت می کند؟ فرمود: هفت سال، روزها و شب ها طولانی می شود تا آنجا که هر سال از سالهایش به مقدار ده سال از سالهای شما خواهد بود، پس سالهای حکومت او هفتاد سال از این سالهای حکومت شما خواهد بود؛ و چون هنگام قیامش برسد در ماه جمادی الآخر و ده روز از ماه رجب بارانی خواهد بارید که خلایق مانند آن را ندیده باشند، پس خداوند متعال با آن گوشت های مؤمنین و بدنهایشان را در قبرهایشان خواهد رویانید، و گویا آنها را می بینم که از سوی جهینه پیش می آیند در حالی که موهای خود را از خاک می تکانند.(4)

پی نوشت: 1ـ سوره ی نحل، آیه ی 38 /// 2- روضه ی کافی، ص50 /// 3- همان، ص247؛ و سوره ی یس، آیه ی51 /// 4- بحارالانوار، ج52، ص337


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -